Zdrowie fizyczne i emocjonalne
Darmowe nagrania szkoleniowe – „Wielka 7 w Twoim życiu”
Blog

Obejrzy wideo lub przeczytaj tekst pod spodem:  

Tajemnica Pięknego Życia – jak nim żyć, jak je kochać, i jak je mieć.

Wielka 7-ka w Twoim Życiu – Część 4: Twoje Emocje

Transkrypt z wideo:

Czy dane doświadczenie życiowe wydaje nam się gorzkie czy słodkie, zależy od nas samych: gorzkie i słodkie to tylko dwie strony tej samej monety, zwanej doświadczeniem. To my sami je określamy i decydujemy o tym, czy je lubimy czy nie.

Nasza percepcja, a w następstwie nasze reakcje – podsumowują nasze doświadczenia nadając im wagę i emocjonalny charakter.

Niektóre Emocje są mimowolne, jak na przykład lęk, jaki odczuwamy reagując na wydarzenia postrzegane przez nas jako szkodliwe lub niebezpieczne dla naszego zdrowia lub życia. Taka reakcja jest nazywana przez psychologów „reakcją walki, ucieczki, zamrożenia lub poddania się”, a to ze względu na nasze naturalne biologiczne zaprogramowanie, które wynika z instynktownego zachowania naszych przodków w sytuacjach niebezpiecznych, na przykład gdy na drodze stanął im lew. Jednakże nie ma potrzeby, aby ulegać przedłużającemu się stresowi, gdy mamy po prostu do czynienia z trudnymi sytuacjami życiowymi. Większość Emocji może być monitorowana i modulowana.

Nasze Emocje można porównać do chmur na niebie.

Przepływają, kotłują się, lub spokojnie płyną. A my, możemy identyfikować się z chmurami (Emocjami), będąc zależnymi od ich stanu – albo możemy identyfikować się z niebem, po którym przepływają te chmury, lecz nic go nie zakłóca. Można przecież znaleźć się czasem w emocjonalnym dołku, a jednak nie cierpieć z tego powodu.

Kiedy zdystansujemy się do naszych Emocji, zdamy sobie sprawę, że możemy interpretować nasze doświadczenia na różne sposoby:

możemy doceniać wszystko, co przeżywamy, lub możemy dokonywać selektywnych wyborów uwielbiając, nienawidząc, lubiąc lub nie cierpiąc tego, co nam się przytrafia.

Nawet wtedy, gdy odczuwamy chandrę, możemy na przekór temu utrzymać poczucie szczęścia. Szczęście nie jest uczuciem podekscytowania, uciechy czy przyjemności podczas zabawy.

Szczęście to stan, w którym zawsze czujemy się komfortowo we własnej skórze, ciesząc się życiem bez względu na okoliczności. Nasze własne postrzeganie świata i samych siebie ma największy wpływ na to, jak czujemy się w życiu.

Różnica pomiędzy świadomym i nieświadomym doświadczaniem życia jest ogromna: kiedy żyjemy bardziej świadomie, zachowując zdrowy dystans do każdego doświadczenia – bez automatycznych reakcji, nie starając się za wszelką cenę unikać tego, co postrzegamy jako „gorzkie lub nieprzyjemne” – jesteśmy w stanie osiągnąć naturalny stan szczęścia i radości życia. Jesteśmy w stanie rozwijać się szybciej, jednocześnie dokonując świadomych wyborów, w JAKI sposób reagujemy na każde doświadczenie.

Twoje Emocje mogą stać się Twoim Wyborem. Mogą być mądre, dojrzałe i pomocne. Zdrowe, dojrzałe Emocje mogą wskazywać Ce drogę w sytuacjach, które nie są jasne dla Twego logicznego Umysłu.

Niektórzy nazywają to „intuicją”, inni określają to „jako posiadanie dobrego nosa” – np. w biznesie, jeszcze inni nazywają to „inteligencją emocjonalną”.

Twoja Inteligencja Emocjonalna dochodzi do głosu wtedy, gdy pozbywasz się w życiu osądzania kierowanego lękami. Wskazuje Ci ona drogę w sytuacjach, gdy Twój Umysł nie może sobie z czymś poradzić.

Twoja Inteligencja Emocjonalna poprowadzi Cię w kierunku spełnienia, szczęścia i sukcesu. Zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym potrzeba nam Inteligencji Emocjonalnej, żeby osiągnąć prawdziwy sukces.

OD CZEGO ZACZĄĆ? 

Rozpocznij od wykreślenia z Umysłu starych zaprogramowań, które już nie służą Ci dzisiaj. Zajrzyj w głąb swego Serca i ukaż Twemu Umysłowi jego wizję. Nakaż Umysłowi słuchać uważnie Twego Serca. Przekonasz się, jak można się czuć, gdy jest się w zgodzie z wizją swego Serca.

Tak, takie są właśnie naprawdę zdrowe, dojrzałe Emocje. Zawsze będziesz czuł się w taki właśnie sposób, gdy to, co myślisz i czynisz, będzie w zgodzie z tym, kim naprawdę jesteś.

Twoja Inteligencja Emocjonalna wskaże Ci drogę, gdy Twój Umysł nie potrafi znaleźć najlepszego dla Ciebie rozwiązania.

Piękne życie, to wspaniałe uczucie. Teraz, gdy o tym wiesz, będziesz już umiał je odnaleźć.

Życzę Ci wspaniałego dnia. Poczuj go, pokochaj go i ciesz się nim do woli.

Zdrowie fizyczne i emocjonalne
Darmowe nagrania szkoleniowe – „Wielka 7 w Twoim życiu”
Blog

 ODBIERZ DARMOWY PREZENT!

 

Kiedy zapiszesz się na Newsletter Johanny Kern otrzymasz:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:

  http://johannakern.pl/newsletter/

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER: TUTAJ

Dostępne obecnie książki i nagrania audio Johanny Kern oraz kanał na YouTubie:

(Kliknij na obrazki)

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

 
Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Kanał Johanny Kern na Youtubie

Kanał Johanny Kern na Youtubie