Nowości w Mediach: Prasa/Radio/TV/Wywiady z Johanną Kern
Proces Samouzdrawiania: Naszego Życia, Ciała, Emocji i Umysłu
Blog

Artykuł Johanny Kern pt. „Wizja naszej świadomości oraz proces samouzdrawiania” został opublikowany w lipcowym wydaniu (2019) amerykańskiego magazynu „OMTimes”.

Magazyn „OMTimes” jest jednym z wiodących w Ameryce, dostarczając pozytywnych treści na temat zdrowia, rozwoju personalnego i duchowego, posiadając miliony czytelników w każdym kraju anglojęzycznym, oraz dodatkowo w jęz. hiszpańskim i portugalskim.

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu:

 

 

 

 

 

Wizja naszej świadomości oraz proces samouzdrawiania

Johanna Kern

Wrodzoną naturą świadomości jest wzrastanie, rozszerzanie się, a nasze fizyczne życie jest dla naszej świadomości „poszukiwaniem wizji siebie”.

Ponieważ żyjemy w czasach, w których wiele z tego, na czym zbudowaliśmy nasz świat, zaczyna się szybko rozpadać – koniecznym dla nas będzie dostosowanie się do nieuchronnej zmiany i odkrycie tego, kim naprawdę jesteśmy.

Nadszedł czas, abyśmy wszyscy zrozumieli, co działa a co nie działa na naszej planecie. Dlaczego życie w naszym mieście czy naszej wsi wygląda tak, jak wygląda. Dlaczego na świecie jest tyle cierpienia, dlaczego życie jednych ludzi rozkwita, a inni borykają się z losem.

Jako świadomość, którą jesteśmy, ciągle poszukujemy różnych możliwości, by poszerzać swoją wizję siebie. Objawia się to w naszym życiu dążeniem do szczęścia, szukaniem życiowego celu, poszukiwaniem sposobów na poprawę naszej sytuacji, tęsknotą za spełnieniem lub szczęśliwym związkiem, dążeniem do realizacji marzeń, odczuwaniem potrzeby poprawy własnego życia itp.

Niezależnie od tego, czy chcemy jedynie spokojnego i szczęśliwego życia, czy też pragniemy, aby pokój zapanował na całym świecie – musimy zacząć od siebie i zaprzestać naszej własnej wewnętrznej „wojny”.

Z powodu naszej percepcji to, kim jesteśmy, często jest błędnie rozumiane jedynie jako to, co nazywamy naszą tożsamością, czyli poczucie jakiejś określonej, specyficznej istoty, z zestawem specyficznych cech.

Zwykle definiujemy się na dwa sposoby:

  1. Poprzez postrzeganie siebie za pomocą zmysłów/mózgu (np. wizerunek naszej twarzy/ciała w lustrze lub odczuwanie kropli deszczu na swojej skórze).

  2. Poprzez postrzeganie siebie przez doświadczanie (nasze emocje, procesy umysłowe, pragnienia, wspomnienia, upodobania i antypatie).

Możemy postrzegać siebie dzięki naszej świadomości. Nasza świadomość może być również zdefiniowana na dwa sposoby:

  1.  Świadomość, w jaki opisuje ją tzw. „stara szkoła” medycyny i psychologii: kiedy jesteśmy w stanie działać za pośrednictwem naszych zmysłów, uważa się nas za „świadomych”.

  2. Świadomość, jaka operuje poza zmysłami, poza zdolnością naszego ciała/mózgu, poza czasem i przestrzenią. Świadomość taka nie zatrzymuje się, gdy nasz mózg zapada w śpiączkę, lub gdy jesteśmy “nieprzytomni” – z takiego czy innego powodu. Świadomość pozazmysłowa doświadcza siebie we wszystkich stanach naszej fizycznej i umysłowej zdolności. Zarówno w stanie dobrego zdrowia, jak i w chorobie cielesnej lub mentalnej – nadal gromadzi wszystkie doświadczenia w celu swojego dalszego rozwoju. 

Wrodzoną naturą świadomości jest wzrastanie, rozszerzanie się, a nasze fizyczne życie jest dla naszej świadomości „poszukiwaniem wizji siebie”.

Główną rzeczą, która może zatrzymać/zniweczyć świadomość, którą jesteśmy, jest brak naszego rozwoju i obniżanie przez to częstotliwości swoich wibracji. 

To, co najlepiej służy rozwojowi naszej świadomości – zgodnie z tym co odkryli badający to naukowcy – to na przykład altruizm, współczucie i miłość bezwarunkowa, czyli tzw. “wyższe wartości”.

Aby utrzymać naturalną ewolucję naszej świadomości, musimy przezwyciężyć nasze programowanie warunkowe.

Programowanie warunkowe składa się z Programowania Podświadomości, Programowania Społecznego i Programowania Odruchu Unikania:

·      Programowanie Podświadomości odbywa się w sposób spontaniczny i zakorzenione jest w naszych podświadomych lękach dotyczących naszego przetrwania. Może być łatwo zapoczątkowane przez któregokolwiek z naszych opiekunów/rodziców lub jakieś inne autorytety w naszym życiu.

·      Programowanie Społeczne pochodzi z zewnątrz i odbywa się poprzez używanie czynników/reguł/manipulacji bądź nacisku, wykorzystując przy tym wrodzoną gatunkowi ludzkiemu naturalną potrzebę struktury – typową dla wszystkich gatunków zwierząt społecznych, które z natury żyją w stadach/grupach.

·      Programowanie Odruchu Unikania może być zapoczątkowane przez nas samych lub wywołane poprzez wewnętrzne lęki/obawy zakorzenione w naszym naturalnym Lęku Przed Zmianami i rozwinięciu w sobie podświadomej potrzeby „swojskiego bezpieczeństwa”.

„Swojskie bezpieczeństwo” to uczucie, którego doznajemy w związku z wiedzą nabytą w celu przetrwania w konkretnych okolicznościach, do których się przyzwyczailiśmy (niezależnie od tego czy są dla nas dobre, czy złe).

Z powodu tych trzech rodzajów programowania, kontynuujemy naszą egzystencję kierowani różnymi lękami, żyjąc w dyskomforcie, poddani wszelkiego rodzaju ograniczeniom i działając na „automatycznym pilocie”.

Kiedy chcemy uwolnić się od programowania warunkowego, musimy rozpocząć i utrzymać nasz proces samouzdrawiania.

Pierwszym krokiem w tym procesie jest zrozumienie tego, kim jesteśmy: świadomością.

Kolejne kroki zależą od naszych priorytetów, albo od tego w jakiej kolejności chcemy zmienić programowanie w 7. głównych aspektach naszego życia – w których doświadczamy siebie jako świadomości, którą jesteśmy (nasza Wielka 7-ka):

·      Nasze Ciało

·      Nasz Umysł

·      Nasze Serce i jego wizja (nasza czysta, wewnętrzna istota)

·      Nasze Emocje

·      Nasze Ego

·      Nasza Wizja Świata

·      Nasza Wizja Siebie

Jako świadomość, którą jesteśmy, chcemy doświadczyć siebie we wszystkich powyższych aspektach w naszej czystej, nieuwarunkowanej formie.

Czy możemy to zrobić?

Tak. Jako świadomość, którą jesteśmy, mamy wybór: być, albo nie być.

Jak możemy to zrobić?

Wszyscy jesteśmy częścią Wielkiego Projektu, który ma zdolność samouzdrawiania. 

Zdolność tę możemy zastosować we wszystkich obszarach naszego życia (naszej Wielkiej 7-ki).

Gdy uruchomimy proces samouzdrawiania, dostosowujemy się do naturalnego procesu naszej ewolucji: możemy pokonać wszystko, co stoi na przeszkodzie naszemu postępowi.

Jesteśmy tutaj, aby stać się wszystkim, czym możemy być.

Możemy być ludźmi w najpiękniejszy sposób.

Możemy pokochać świat i pokochać nasze cenne życie.

Link do artykułu w oryginalnej wersji angielskojęzycznej: PDF ze stron z magazynu

Powyższy artykuł opiera się na fragmentach książki Johanny Kern “Nauki Nadziei, (Master Teachings of HOPE), Tom 1: 7 Mocy tworzących świat i 7 Mocy w Tobie”.

 

W tej książce, kolejnej po “Mistrzu i Zielonookiej Nadziei”, która oczarowała już wielu czytelników i ekspertów w Ameryce Północnej i Europie, Johanna Kern dzieli się pierwszą częścią niesamowitych Nauk Nadziei (Master Teachings of HOPE) na poziomie zaawansowanym i pokazuje Ci przykłady praktycznego zastosowania tej wiedzy do Twoich własnych doświadczeń.

POPARCIE

Po przestudiowaniu książki legendarny amerykański psycholog i naukowiec o międzynarodowej renomie – Prof. dr. hab. Stanley Krippner – napisał swoje poparcie:

„NIEKTÓRE MOCE, O KTÓRYCH LUDZIE NIE WIEDZIELI, ŻE JE POSIADAJĄ:

Ta inspirująca książka okrąża to, czego zdaniem wielu czytelników brakuje w ich życiu. Zamiast tego koncentruje się na mocach, o których istnieniu wielu czytelników nie wie. Odkryją, że ich zdolność do zdobywania informacji nie ogranicza się do zmysłów, ale jest wrodzoną zdolnością, którą trzeba ćwiczyć, gdy zdadzą sobie sprawę, że myśli to działania, że są częścią globalnego „pola energetycznego”, a doświadczenie życiowe i mądrość są dostarczane przez umysł i serce, które muszą współpracować ze sobą, aby osiągnąć pełną świadomość i szczęście”.

– Prof. dr. hab. Stanley Krippner  autor wielu książek i artykułów; współautor bestsellerowej książki „Mitologia Osobista” (Personal Mythology); były prezes Stowarzyszenia Psychologii Humanistycznej, Parapsychologicznej oraz Towarzystwa Badań Snów; założyciel Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Dysocjacją; Członek Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego,  Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologów, Amerykańskiego Towarzystwa Hipnozy Klinicznej oraz Naukowego Towarzystwa ds. Badań nad Religią, były dyrektor Laboratorium Snu w Maimonides Centrum Medycznym w Nowym Jorku oraz Centrum Badania Dziecka przy Uniwersytecie Kent w Stanach Zjednoczonych; pionier w badaniu świadomości, przez 50 lat prowadził badania w dziedzinie snów, hipnozy, szamanizmu i dysocjacji; laureat nagród za Wybitny Wkład w Międzynarodowy Rozwój Psychologii i Profesjonalnej Hipnozy oraz kilku nagród za całokształt osiągnięć życiowych. –

Ta książka pomoże Ci zrozumieć Twój własny nieskończony potencjał, wyjaśni Ci mechanizm działania 7 Mocy oraz to, jak możesz wykorzystać tę wiedzę dla własnych korzyści i rozwoju.

Znajdziesz w tej książce m.in. dwanaście nigdy wcześniej nie publikowanych Podróży Wewnętrznych, które pomogą Ci poszerzyć swoją wizję siebie, wyostrzyć swoją intuicję i wydobyć lub poprawić wizję „trzeciego oka” – co dalej prowadzi do przebudzenia pewnych uśpionych dotychczas obszarów mózgu. 

Przeczytaj darmowe fragmenty i zamów książkę: TUTAJ

Nowości w Mediach: Prasa/Radio/TV/Wywiady z Johanną Kern
Proces Samouzdrawiania: Naszego Życia, Ciała, Emocji i Umysłu
Blog

O AUTORCE

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.