Artykuł Johanny Kern pt. „Wizja naszej świadomości oraz proces samouzdrawiania” został opublikowany w lipcowym wydaniu (2019) amerykańskiego magazynu „OMTimes”.
Magazyn „OMTimes” jest jednym z wiodących w Ameryce, dostarczając pozytywnych treści na temat zdrowia, rozwoju personalnego i duchowego, posiadając miliony czytelników w każdym kraju anglojęzycznym, oraz dodatkowo w jęz. hiszpańskim i portugalskim.
Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu:
Wizja naszej świadomości oraz proces samouzdrawiania
Johanna Kern
Wrodzoną naturą świadomości jest wzrastanie, rozszerzanie się, a nasze fizyczne życie jest dla naszej świadomości „poszukiwaniem wizji siebie”.
Ponieważ żyjemy w czasach, w których wiele z tego, na czym zbudowaliśmy nasz świat, zaczyna się szybko rozpadać – koniecznym dla nas będzie dostosowanie się do nieuchronnej zmiany i odkrycie tego, kim naprawdę jesteśmy.
Nadszedł czas, abyśmy wszyscy zrozumieli, co działa a co nie działa na naszej planecie. Dlaczego życie w naszym mieście czy naszej wsi wygląda tak, jak wygląda. Dlaczego na świecie jest tyle cierpienia, dlaczego życie jednych ludzi rozkwita, a inni borykają się z losem.
Jako świadomość, którą jesteśmy, ciągle poszukujemy różnych możliwości, by poszerzać swoją wizję siebie. Objawia się to w naszym życiu dążeniem do szczęścia, szukaniem życiowego celu, poszukiwaniem sposobów na poprawę naszej sytuacji, tęsknotą za spełnieniem lub szczęśliwym związkiem, dążeniem do realizacji marzeń, odczuwaniem potrzeby poprawy własnego życia itp.
Niezależnie od tego, czy chcemy jedynie spokojnego i szczęśliwego życia, czy też pragniemy, aby pokój zapanował na całym świecie – musimy zacząć od siebie i zaprzestać naszej własnej wewnętrznej „wojny”.
Z powodu naszej percepcji to, kim jesteśmy, często jest błędnie rozumiane jedynie jako to, co nazywamy naszą tożsamością, czyli poczucie jakiejś określonej, specyficznej istoty, z zestawem specyficznych cech.
Zwykle definiujemy się na dwa sposoby:
-
Poprzez postrzeganie siebie za pomocą zmysłów/mózgu (np. wizerunek naszej twarzy/ciała w lustrze lub odczuwanie kropli deszczu na swojej skórze).
-
Poprzez postrzeganie siebie przez doświadczanie (nasze emocje, procesy umysłowe, pragnienia, wspomnienia, upodobania i antypatie).
Możemy postrzegać siebie dzięki naszej świadomości. Nasza świadomość może być również zdefiniowana na dwa sposoby:
-
Świadomość, w jaki opisuje ją tzw. „stara szkoła” medycyny i psychologii: kiedy jesteśmy w stanie działać za pośrednictwem naszych zmysłów, uważa się nas za „świadomych”.
-
Świadomość, jaka operuje poza zmysłami, poza zdolnością naszego ciała/mózgu, poza czasem i przestrzenią. Świadomość taka nie zatrzymuje się, gdy nasz mózg zapada w śpiączkę, lub gdy jesteśmy “nieprzytomni” – z takiego czy innego powodu. Świadomość pozazmysłowa doświadcza siebie we wszystkich stanach naszej fizycznej i umysłowej zdolności. Zarówno w stanie dobrego zdrowia, jak i w chorobie cielesnej lub mentalnej – nadal gromadzi wszystkie doświadczenia w celu swojego dalszego rozwoju.