Artykuł Johanny Kern pt. „Współpraca: Jak być „dobrym wilkiem”? ”został wyróżniony w czerwcowym wydaniu (2019) amerykańskiego magazynu „The Edge” („Na Krawędzi”).
Magazyn “The Edge” poświęcony jest tematyce badania ewolucji ludzkiej świadomości i holistycznego stylu życia i jest drukowany w USA od ponad 20 lat (a także online od ponad 15 lat).
Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu.
Współpraca: jak być „dobrym wilkiem”?
Johanna Kern
Co oznacza dla Ciebie odnalezienie własnego miejsca na ziemi?
Niektórym z nas, po usłyszeniu takiego pytania, może przyjść do głowy jakaś konkretna lokalizacja – miasto, dom rodziny albo jakieś miejsce na łonie natury – ich własne sanktuarium, w którym mogą się czuć bezpiecznie, otoczeni ochroną, z dala od reszty świata.
Inni mogą być zdania, że ich sposobem na znalezienie swojego miejsca na ziemi jest podążanie za swoją prawdziwą pasją, robienie rzeczy, które przynoszą im radość, robienie tego, co kochają. Innymi słowy, nasze miejsce na ziemi jest tam, gdzie mamy spokój i spełnienie, bez względu na to, czy jest to miejsce fizyczne czy stan umysłu.
Jestem jedną z tych osób, które zawsze poszukują okazji do wyrażania swojej pasji do życia, rozwoju, rozwoju duchowego i rozpościerania swoich „twórczych skrzydeł”.
Nie jest to jednak historia moich doświadczeń życiowych, chociaż będę do nich nawiązywać, by podzielić się z Wami pewnymi pięknymi rzeczami.
Jest to historia o paczce „dobrych wilków”.
Za każdym razem, gdy chcemy zrealizować swoje najgłębsze pragnienia i powołać do życia bliskie naszemu sercu pomysły, szukamy najlepszych sposobów na dotarcie do celu. I najlepiej jest, gdy nie wyruszamy w taką podróż samotnie.
Nauczyłam się tej prostej prawdy bardzo szybko, kiedy skończyłam studia filmowe i zaczynałam swoją karierę jako reżyser, producent i scenarzysta. Robiąc film, potrzebujesz całego zespołu ludzi zaangażowanych w jego tworzenie, by taki film powstał i by pokazać go publiczności, która – swoją drogą – też musi być nim podekscytowana i chętna, by pomóc temu filmowi zyskać popularność.
W każdej nowej podróży zbieramy paczkę ludzi, którzy nam w niej towarzyszą. Sukces całej paczki determinuje sukces każdego z jej członków i sukces całego przedsięwzięcia.
Tworząc swoją paczkę, możemy skorzystać z mądrości płynącej ze starej indiańskiej legendy opowiadającej o „złym” i „dobrym” wilku mieszkającym i walczącym o swoje w każdym z nas. Pierwszy reprezentuje złość, zawiść, zazdrość, smutek, żal, chciwość, arogancję, użalanie się nad sobą, poczucie winy, gniew, poczucie niższości, kłamstwa, upokorzenie, fałszywą dumę, wywyższanie się i ego. Ten drugi reprezentuje radość, pokój, miłość, nadzieję, łagodność, pokorę, uprzejmość, życzliwość, empatię, hojność, prawdę, współczucie i wiarę. Ten wilk, którego karmimy, wygrywa.
Na początku naszej współpracy z innymi ludźmi, pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, jest znalezienie swojego miejsca w paczce – watasze wilków i świadomość tego, który z naszych wewnętrznych wilków najlepiej przyczyni się do realizacji wspólnego celu.
Kiedy w przyrodzie wataha wilków przenosi się z miejsca na miejsce, przybiera następującą strukturę:
Kilka na przodzie to wilki stare i chore. Idąc, nadając całej reszcie tempo.
Kilka idących za nimi to te najsilniejsze. Chronią te z przodu przed ewentualnym zagrożeniem.
Wilki podążające za nimi, to środkowa grupa, która jest w pełni chroniona.
Za środkową grupą podążają znowu jedne z najsilniejszych wilków. Ochraniają tyły.
Ostatni wilk, idący za całą watahą, to przywódca.
Rolą przywódcy jest zapewnienie, żeby nikt nie został w tyle, by wataha była zwarta i podążała tą samą ścieżką. Przywódca jest gotowy do biegu w dowolnym kierunku, by chronić watahę w każdej chwili.
Bycie „dobrym wilkiem” przywódcą nie oznacza bycia na samym przodzie.
Chodzi w nim raczej o opiekowanie się całą watahą.
Kiedy zastosujemy tę samą strategię do naszego własnego przedsięwzięcia biznesowego, w naturalny sposób zrozumiemy, że każda firma jest tak dobra, jak dobrzy są jej członkowie.
To nie jakość naszego produktu sprawia, że firma odnosi sukces na świecie. To jakość przywództwa i zespołów sprawia, że się wyróżniamy.
Bycie „dobrym wilkiem” przywódcą polega na byciu autentycznym, pomaganiu, słuchaniu, budowaniu bliskich relacji, znajdowaniu nici porozumienia z tymi, którzy podzielają nasze pasje, a także na uporze i szacunku.
Wszystko się sprowadza do pomagania innym – począwszy od osoby, która przynosi nam kawę do najwyżej postawionej szychy w naszej branży. Kiedy dbamy o innych, wszystko inne sprawia wrażenie, jakby dbało samo o siebie.
Nasze serce zawsze znajdzie sposób na to, żeby świat był po naszej stronie.
Link do artykułu w oryginalnej wersji angielskojęzycznej:
NA STRONIE INTERNETOWEJ MAGAZYNU: TUTAJ oraz w PDF ze strony magazynu
O AUTORCE
Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).
Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.
Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.
Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.