Zdrowie fizyczne i emocjonalne

Strona główna/Zdrowie fizyczne i emocjonalne
Zdrowie fizyczne i emocjonalne2024-04-03T15:42:13+00:00

Zdrowie fizyczne i emocjonalne

W tym dziale oferujemy Ci narzędzia, które pomogą Ci poprawić swoje zdrowie fizyczne i emocjonalne, oraz zachować zadowolenie z życia.

W historii ludzkości możesz znaleźć przykłady na to, jak różne społeczeństwa były i są programowane na to, by żyć z przekonaniem, że ludzie muszą płacić należności jakiegoś rodzaju za to, by utrzymać się przy życiu, być bezpiecznymi i zdrowymi lub być w stanie prowadzić lepsze życie.

Czasami zagrożenie dla naszej szczęśliwej egzystencji wykracza nawet poza ziemskie życie. I możemy odczuwać lęk, że będziemy nieszczęśliwi także po śmierci.

I tak, krok po kroku, jako rasa ludzka, byliśmy pozbawiani naszego przyrodzonego prawa do życia w dobrostanie, do życia w taki sposób, w jaki jest nam pisane żyć: w szczęściu, zdrowiu, komforcie i spełnieniu.

Nie musi tak dalej być.

Pełne zdrowie fizyczne i emocjonalne:

Utrzymywanie życiowego dobrostanu to świadome działanie polegające na przeżywaniu naszego życia zgodnie z naszymi standardami zdrowia, szczęścia i spełnienia.

Prawdziwy dobrostan jest procesem w toku polegający na zastosowaniu naszej własnej koncepcji co do tego, jak taki dobrostan ma wyglądać, do wszystkich obszarów naszego życia. W skrócie – nasza koncepcja dobrostanu staje się naszym stylem życia.

Starożytne kultury to wiedziały i nauczyły się, jak tworzyć dobrostan poprzez praktykowanie holistycznego podejścia do życia.

Tworzymy całość, kiedy dbamy o wszystkie obszary swojego życia i odnajdujemy odpowiedni balans pomiędzy realizacją naszych osobistych emocjonalnych potrzeb z jednej strony, a naszym pragnieniem realizacji naszych ambicji, osiągnięcia sukcesu zawodowego i działania na rzecz dobra innych ludzi itp.

Poczucie takiego całościowego istnienia prowadzi do prawdziwego spełnienia. Spełnienie prowadzi do szczęścia.

Szczęście prowadzi do zdrowia (fizycznego, emocjonalnego, umysłowego i duchowego).

Zdrowie prowadzi do radości. Radość prowadzi do świadomości.

Świadomość prowadzi do całościowego istnienia. I w ten sposób koło się zamyka.

Zdrowie fizyczne i emocjonalne - Johanna Kern

 

Aby zapewnić sobie dobre samopoczucie, musisz postrzegać swoje życie jako całość.

Ale co jeśli Twoje fizyczne zdrowie potrzebuje poprawy, zanim nawet zaczniesz rozważać holistyczne podejście do swojego życia?

Twoje ciało ma zdolność do samoleczenia. Nasze DNA jest zaprojektowane w sposób, który pozwala na samonaprawę. Zostało to już odkryte w czasach starożytnych i teraz nauka potwierdza, że nasz umysł może kontrolować nasze funkcje fizjologiczne i wpływać na kompozycję naszego DNA.

Nowe podejście: zdrowie fizyczne i emocjonalne:

Przy nowych odkryciach naukowych, podejście do leczenia chorób się zmieniło i powstała nowa nadzieja dla ludzi z chronicznym bólem, cukrzycą, nowotworami, HIV, chorobami serca, wysokim ciśnieniem, bezsennością i wieloma innymi schorzeniami.

Nasze ciało wierzy w to, co mówimy.

Tak. Nasza wola jest wypełniana. Każdorazowo. To, jak postrzegamy siebie w kategoriach naszego zdrowia, siły, wytrzymałości lub piękna, staje się rzeczywistością dla naszego ciała.

  • Nasze myśli stają się wzorcami dla naszego doświadczenia, a nasze dobre samopoczucie zależy od naszej dobrej woli.

Wszystko, czego potrzebujemy, to przyswojenie sobie tej wiedzy i wyczyszczenie naszej podświadomości z negatywnych wzorców, które wpływają na nasze zdrowie fizyczne lub emocjonalne, a także stworzenie nowych wzorców tak, aby nasze DNA mogło na nie zareagować.

  • Istnieją odpowiednie narzędzia do takiego procesu uzdrawiania i znajdziesz je dole tej strony.

Ponadto by zapewnić sobie zdrowie fizyczne i emocjonalne, musimy pamiętać, że nasze emocje mogą mieć ogromny wpływ na to, jak się fizycznie czujemy.

Niektóre emocje są bezwiedne, jak na przykład lęk, jaki odczuwamy w odpowiedzi na niebezpieczne zdarzenie, atak lub zagrożenie życia. Taka reakcja nazywana jest przez psychologów „reakcją walki, ucieczki, zamrożenia lub poddania się” i wynika ona z naszych naturalnych biologicznych uwarunkowań: nasi przodkowie musieli się bronić, kiedy na przykład spotkali lwa na swojej drodze. Nie ma jednak potrzeby, by przez długi czas pozostawać w stresie, kiedy po prostu musimy sobie radzić z trudnymi życiowymi sytuacjami.

Większość emocji można monitorować i modulować. Jest to kolejna rzecz, której można się nauczyć.

Zdrowie fizyczne i emocjonalne - Johanna Kern

Nasza percepcja i nasze reakcje stanowią podsumowanie naszych doświadczeń, nadając im znaczenie i odczucia emocjonalne.

To, czy jakieś doświadczenie wydaje się nam gorzkie czy słodkie, zależy od nas – gorzki i słodki to tylko dwie strony tej samej monety zwanej podróżą życiową. Sami definiujemy nasze doświadczenia i decydujemy, czy nam się one podobają czy nie.

Jeśli masz jakieś głębokie rany emocjonalne lub zaprogramowane negatywne podświadome wzorce i potrzebujesz czasu, żeby się z nich uzdrowić, daj sobie na to przyzwolenie. Da się tego dokonać.

Żadne okoliczności, żadne nastroje, żadne rany emocjonalne nie mogą obedrzeć Cię z Twojej godności i radości życia. W każdym z nas jest wrodzona naturalna zdolność do odczuwania szczęścia. Kiedy staniemy się świadomi tego, jak cenne jest nasze życie, możemy znaleźć tę wrodzoną radość w sobie i przetrzymać wszystko, co próbuje nas ściągnąć na dół.

Kiedy pozwolisz sobie wyjść z ram utartych schematów i przekształcić swoje nawykowe myślenie w świadomą i celową wolę doświadczania dobrostanu, będzie to oznaka, że zaczyna się Twój prawdziwy dobrostan.

Prawdziwy dobrostan jest Twoim przyrodzonym prawem.

Masz zdolność utrzymania dobrostanu we wszystkich obszarach swojego życia.

Masz zdolność decydowania, kiedy chcesz rozpocząć ubieganie się o swoje prawo do dobrostanu.

Narzędzia, z których możesz skorzystać:

Arytykuły:

kliknij na obrazki pod spodem

(Zobacz także: BLOG oraz Artykuły Johanny Kern w prasie amerykańskiej i australijskiej)

 

Artykuł Johanny Kern pt. „Uzdrowienie od ostrej krytyki, osądu i zastraszania” został wyróżniony w listopadzie (2020) w amerykańskim magazynie „OMTimes”:

 

Artykuł Johanny Kern pt. „Potęga surowych superfoods” wyróżniony wyróżniony w amerykańskim magazynie „The Edge”:

 

Artykuł Johanny Kern pt. „Mądre emocje kontra ślepe emocje został wyróżniony w noworocznym wydaniu (2019/2020) amerykańskiego magazynu „OMTimes”:

 

Artykuł Johanny Kern pt. „C jak Ciało: Cudowność, Celowość i Całkowitość” wyróżniony w amerykańskim magazynie „OMTimes”:

 

Artykuł Johanny Kern pt. „Proces samoleczenia naszych emocji i umysłu” w amerykańskim magazynie „The Edge” :

 

Artykuł Johanny Kern pt. „Jak radzić sobie z Negatywnymi Ludźmi” w majowym wydaniu (2019) amerykańskiego magazynu „OMTimes”:

 

MASZ PRAWO DO SZCZĘŚCIA! – artykuł Johanny Kern w amerykańskim magazynie „Conscious Shift Magazine” („Magazyn Świadomej Zmiany”):

 

„Higiena podświadomych Cieni – a zdrowie fizyczne, emocjonalne, mentalne oraz duchowe” – artykuł Johanny Kern w marcowym (2020) wydaniu amerykańskiego magazynu „The Edge” (Na Krawędzi):

 

Jak odnaleźć wrodzoną radość życia! Będąc cudownie uzależnionym od poczucia wewnętrznego spokoju i słuchania głosu Serca – artykuł Johanny Kern w amerykańskim magazynie „Conscious Shift”:

 

Jak poradzić sobie z negatywnym podświadomym zaprogramowaniem: czyli proces samouzdrawiania (naszego życia, ciała, emocji i umysłu)

 

Kontakt z naturą dla naszego Drzewa Życia – artykuł Johanny Kern w amerykańskim magazynie „The Edge”:

 

Jak radzić sobie z emocjami: walka z nimi, czy rozejm? – „Zwierciadło” z Johanną Kern:

 

Możesz uleczyć swoje ciało i naprawić swoje DNA:

 

Jak radzić sobie z negatywnością – naszą własną i płynącą od innych ludzi:

 

Jak można schudnąć szybko i naturalnie:

 

„C” jak CIAŁO: Cudowność, Celowość i Całkowitość:

 

Jak szybko pokonać stres i osiągnąć swoje cele:

 

Proste kroki, aby poradzić sobie z emocjami:

 

Ty też jesteś wyjątkową osobą! Tobie też należy się to, co najlepsze dla Twojego zdrowia i urody:

 

„Z” jak ZDROWIE: Znajdujesz, Zyskujesz i Zakwitasz:

 

Jak poradzić sobie z niepowodzeniami, opóźnieniami i blokadami w życiu:

 

Cienie w naszej podświadomości: indywidualne i zbiorowe – i co można z nimi zrobić:

Książki i Nagrania audio MP3:

kliknij na obrazki – darmowe fragmenty

 


Sekrety Miłości - Johanna Kern

Sekrety Miłości – Johanna Kern

 

Nagrania MP3 Johanny Kern

Nagrania MP3 Johanny Kern

 

Go to Top