20 Paź

Jak odnaleźć dary swojego przeznaczenia: kroki

Nie ma ani dwóch identycznych osób, ani dwóch takich samych żyć. Nie tylko każdy człowiek jest niepowtarzalny. Także każde zwierzę, roślina, kamień, ziarenko piasku, kropla wody lub płatek śniegu.

Wszyscy jesteśmy unikalni.

Wielu z nas często zadaje sobie pytanie, jakie jest nasze przeznaczenie i jak można odszukać jego dary.

To prawda. Dary przeznaczenia czekają na nas. I możemy je odnaleźć.

Fragment z książki „Mistrz i Zielonooka Nadzieja”:

“Przypomniałam sobie, że niektórzy mówili, że jesteśmy niczym ocean. Wyobraziłam sobie ogromne, niebiesko-zielone głębiny i pomyślałam, że wszyscy jesteśmy jak kropelki wody w oceanie. To właśnie z tych kropli składał się ocean. Niektóre krople płynęły na wierzchu fal i odbijały promienie słońca i księżyca. Inne krople unosiły łodzie i statki. Inne stale rozbijały się o przybrzeżne skały, a jeszcze inne podskakiwały w górę i w dół, kręcąc się i tworząc wiry.

– Każda „kropla” ma inne przeznaczenie, inny sposób bycia częścią „oceanu”- zgodził się Rhami-yata.

Kontynuowałam swoją historię, koncentrując się najpierw się na tych podskakujących kropelkach. Można było powiedzieć, że miały dynamiczną, „aktywną” naturę i gdy inne krople znalazły się w pobliżu, często też zostały wciągane w ich wir. Niektóre krople znajdowały się w samym środku wiru, a niektóre po prostu pozostawały na jego krawędzi.
Ten obraz trochę mnie rozbawił. – Wydaje mi się – powiedziałam – że krople generalnie przyglądają się innym kroplom i często wyciągają wnioski z ich „zachowania” tworząc o nich opinię. A potem mówią: „Och, popatrz na tę kroplę, co tak skacze w górę i w dół: stworzyła wokół siebie taki duży wir kropli. Musi zatem to być bardzo wyjątkowa kropla, lepsza i dużo ważniejsza od nas! To prawdziwa gwiazda! Wielki polityk lub fascynująca celebrytka”.

Rhami-yata uśmiechnął się. – Rzeczywiście, Hermenethre, może to działać w ten sposób.

Krople z mojej historii przyglądały się teraz tym, które rozbijały się o skały i niemal słyszałam ich komentarze, jak trudne i bolesne muszą prowadzić życie. Obserwując je zastanawiały się, co też takiego one zrobiły, że spotkała ich taka kara, albo być może były tak durne, żeby tak ciężko pracować. – My musimy być o wiele lepsi niż oni! – pysznili się niektórzy. – Bo wszystko, co musimy robić, to tylko płynąć sobie na grzbiecie fali i odbijać światło. Musimy być uprzywilejowanymi, ważnymi kroplami.

Mistrz skinął powoli głową, obserwując mnie bacznie, kiedy snułam moją opowieść. Jego oczy miały teraz granatowo-zielony odcień, zupełnie jak głębiny oceanu, który stworzyłam w swojej imaginacji.

– W ten sposób krople programują zarówno siebie jak i innych – powiedziałam. – Kiedy na przykład my, te dynamiczne, kreatywne „krople”, podskakujemy i tworzymy wiry, czasem z tego powstają „słynne” zamieszania lub robi się z tego głośny „plusk” – dostrzeżony w całej okolicy. No tak, to może być świetna przygoda – jednak stworzenie „wiru” czy głośnego „plusku” nie jest tutaj najważniejsze. Przynajmniej tak to czuję.

Rhami-yata spytał, co w takim razie było moim zdaniem najważniejsze. Kiedy zadawał to pytanie, jego oczy nabrały szarego koloru zupełnie jak posągi, które były niemymi świadkami wszystkiego, co kiedykolwiek zdarzyło się tutaj, w Komnacie Siedmiu Mocy.

Spojrzałam w jego oczy, a potem popatrzyłam na kamienne figury. Zrozumiałam w tym momencie, że każda „kropla w oceanie” ma swoje niepowtarzalne zadanie, wyjątkową rolę. Dzięki tej roli uczymy się i rozwijamy, zdobywając mądrość i wiedzę poprzez doświadczenia. Każda rola jest tak samo ważna. Nikt nie jest lepszy, ani gorszy od nikogo. Każdy jest wyjątkowy i nie może być pominięty, wymieniony lub zapomniany. Każde doświadczenie każdej pojedynczej „kropli”, jest źródłem mądrości dla całego „oceanu”. KONIEC fragmentu.

JAK ODNALEŹĆ ZŁOTE DARY TWOJEGO PRZEZNACZENIA – KROKI:

1: Zauważ i przyznaj się przed sobą, że urodziłeś/-aś się szczęśliwy/-a i radosny/-a. Jako maleńkie dziecko, wcale nie odczuwałeś/-eś, że coś z Tobą nie tak, że jesteś nieudacznikiem, niezdolnym do działania. Ciesząc się życiem, wierzyłeś/-aś, że jesteś wystarczająco dobry/-a i że zasługujesz na miłość.

2: Zauważ i przyznaj się przed sobą, że możesz nauczyć się czego chcesz ORAZ oduczyć się czego tylko chcesz. Zależy to tylko od Ciebie, jakie wzorce chcesz utrzymać, a których się pozbyć.

3: Zauważ i zaakceptuj to, że porównywanie swojej sytuacji do sytuacji innych jest bezsensowne i w ogóle Ci nie pomoże w jakikolwiek sposób. Jesteś unikalną osobą, jedyną pośród miliardów, i taka jest też historia Twojego życia.

Witaj każdy dzień jak nowicjusz z otwartym *Sercem i Umysłem.

Rozpoznawaj każdą sytuację jako przyjaciela i źródło Twej mądrości.

Podążaj z ufnością Ścieżką Twego Serca.

Ono najlepiej wie, gdzie czekają na Ciebie złote dary Twego Przeznaczenia.

Wiesz dobrze, że możesz je zdobyć

i wie o tym Twoje Przeznaczenie.

I przede wszystkim:

Rozluźnij się. Wszystko jest dobrze. Wszystko jest dokładnie tak, jak ma być 🙂


* Używamy tu słowa „Serce” w celu określenia esencji tego, kim jesteś, Twojej „prawdziwej istoty wewnętrznej”. Tej części Ciebie, gdzie Twoja własna, piękna prawda pozbawiona jest jakichkolwiek uwarunkowań i lęków.


ZOBACZ FILMIK Z POWYŻSZYM FRAGMENTEM KSIĄŻKI NA YOUTUBIE – CZYTA JOHANNA KERN:

 

Zobacz także 8 kroków do szczęścia: ZMIENIANIE RZECZYWISTOŚCI (8 praw uniwersalnych) 

Więcej informacji na temat świadomości, szczęścia, osobistej mocy i sposobów na tworzenie/zmianę własnej rzeczywistości znajdziesz w książce „Mistrz i Zielonooka Nadzieja”.

 

I przede wszystkim:

Rozluźnij się. Wszystko jest dobrze. Wszystko jest dokładnie tak, jak ma być 🙂


"Mistrz i Zielonooka Nadzieja" - panorama książkiOTRZYMASZ DARMOWY PREZENT!

KIEDY ZAPISZESZ SIĘ NA NEWSLETTER JOHANNY KERN:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:  http://johannakern.pl/newsletter/

 

 

 


ZOBACZ TAKŻE:

365-pl-on-white-perspectiveNN_BookCover FRONT

Okladka-Front_1200_new2SSN_PRZODCDBookletOutsideTemplate

Johanna Kern twoje piękne ciałoCDBookletOutsideTemplate

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 KANAŁ JOHANNY
KERN NA YOUTUBIE:

WIELE CIEKAWYCH RZECZY DO OBEJRZENIA. Zajrzyj tam i obejrzyj 2 min. zwiastun, który wita odwiedzających.

SUBSKRYBUJ, ŻEBY BYĆ NA BIEŻĄCO (kliknij na obrazek):

JK PL YOUTUBE 2

 


 

zobacz inne wpisy