Związki romantyczne i rodzina

W tym dziale oferujemy narzędzia pomagające poprawić nam swoją relację z samym/samą sobą oraz ulepszyć nasze związki romantyczne. 

W czasach, w których codzienny stres i niepewność tego, „jak to będzie”, powodują nie tylko brak satysfakcji, ale ostatnio także liczne przypadki głębokiej depresji i niezdolności do radzenia sobie z codzienną rzeczywistością, na coraz szerszą skalę pojawia się potrzeba sprostania i zaradzenia problemom, które wywołują u wielu z nas największy ból: związkami i kwestiami rodzinnymi.

Podczas gdy większość z nas tęskni za miłością i akceptacją, odsetek rozwodów wzrasta, a rodziny się rozpadają – pod dużym obciążeniem negatywności, braku dobrej komunikacji i niezdolności rozwiązywania konfliktów, które rujnują jakiekolwiek szanse na szczęście i wzajemne wsparcie.

Gdzie się to wszystko zaczęło?

Jak znaleźliśmy się w sytuacji, która utrzymuje nas w więzieniu błędnego koła ciągłych rozczarowań co do samych siebie i tych, których kochamy?

  • Dzieje się tak z powodu naszych podświadomych wzorców, które bezwiednie powtarzamy, nie będąc ich świadomymi i nie wiedząc, że można je zmienić.

Zważywszy na to, że nasza podświadomość jest ukierunkowana na przetrwanie i funkcje „działania na automatycznym pilocie”, o ile nie staniemy się świadomi naszych wdrukowanych wzorców, tkwimy w sytuacjach, które nie są korzystne dla naszego dobrego samopoczucia i odzierają nas z radości życia.

Jak wcześnie budują się podstawy wpływające na nasze związki romantyczne i relację z samym/samą sobą:

Związki romantyczne - Johanna KernKiedy się rodzimy, rodzimy się z konkretnie określonymi neuronami tj. wszystkim, co nabyliśmy w łonie matki. Emocje i wzorce zachowań naszych przodków są wdrukowane w nasze DNA poprzez „okablowanie” neuronowe. Chociaż stajemy się świadomi naszych wzorców i tworzymy nowe ścieżki neuronowe w naszym mózgu poprzez nowe sposoby myślenia i zachowania, to jednak nadal powtarzamy wzorce naszych przodków, które mówią nam, jak mamy żyć – możemy „odziedziczyć” ich lęk przed życiem, niezdolność radzenia sobie ze stresem lub brak szacunku dla innych czy też napędzane przez Ego postawy w stosunku do życia, siebie samych lub innych ludzi.

 Naszym pierwszym instynktem jest to, by przeżyć i szybko uczymy się, jak to zrobić w okolicznościach, w których się znajdujemy. Jako zależne niemowlęta i dzieci zdajemy sobie sprawę, że możemy przeżyć wyłącznie poprzez dostosowanie się do zasad naszych rodziców lub opiekunów. Jeżeli jesteśmy zaniedbywani lub krzywdzeni w jakikolwiek sposób, uczymy się, że nasze przetrwanie jest w jakiś sposób powiązane z tym, że nasze potrzeby nie są zaspakajane, nasze życzenia nie są spełniane, że doświadczamy braku szacunku lub emocjonalnego czy fizycznego bólu.

Kiedy ścieżka naszego życia się przed nami rozwija, możemy być niedoceniani w szkole/pracy, ponosić porażki przy realizacji zadań z powodu braku pewności siebie lub braku wsparcia, możemy przyciągać sytuacje, w których zostaniemy fizycznie lub emocjonalnie zranieni lub możemy świadomie czy podświadomie sami na siebie nakładać taki ból (fizyczny lub emocjonalny). Podświadomie zakładamy, że cierpienie w życiu jest „częścią gry”, jeżeli chodzi o nasze przetrwanie i dlatego też nasze życie daje nam sytuacje, które przynoszą okoliczności podobne do tego, czego doświadczyliśmy na początkowych etapach naszego życia.

Nasze zaprogramowania stają się naszą rzeczywistością.

Związki romantyczne - Johanna Kern

Do czasu, gdy staniemy się świadomi swoich własnych reakcji, zachowań i zaprogramowania – powielamy wzorce, automatycznie odgrywając role. Nasze związki romantyczne stają się fiaskiem.

Nauki Nadziei dają nam narzędzia, mądrość i moc, by zmienić i poprawić nasze nawyki, sytuacje lub życie – tak byśmy mogli rozkwitać fizycznie, intelektualnie, emocjonalnie i duchowo.

Potężna wiedza starożytnych Mistrzów pomaga nam przezwyciężyć negatywne podświadome wzorce oraz zacząć żyć świadomym i szczęśliwym życiem: w spełnieniu, komforcie, z łatwością podążając naszą życiową drogą i ciesząc się każdym dniem, z sercem w pełni otwartym na dawanie i otrzymywanie miłości.

  • Ze względu na tak zwaną Plastyczność Mózgu jesteśmy w stanie przeprogramować swój mózg i stworzyć nowe ścieżki neuronowe. Zmiana naszego nawykowego myślenia i zachowania zajmuje tylko 6 tygodni. Po 6 tygodniach powtarzania nowych pozytywnych wzorców stają się one naszym nowym stylem życia.

  • Istnieją odpowiednie narzędzia, które pomogą Ci w tym procesie i możesz je znaleźć na dole tej strony.

Co stanie się dalej?

My się staniemy!

Kiedy mamy zdrowy związek z samym/samą sobą nasze związki romantyczne wypełnone są szczęściem.

Nie będziemy już dłużej pozwalać, by nasze podświadome wzorce sabotowały nasze szczęście i życie miłosne.

Możemy mieć to, czego chcemy w obszarze miłości rodzinnej, romantycznych związków, prawdziwej bliskości i udanego seksu.

 Nie ma żadnych limitów co do naszego szczęścia innych niż te, które sami na siebie nakładamy.

Nie ma żadnych limitów co do ilości miłości, jaką możemy wpuścić do naszego życia.

Kiedy damy sobie przyzwolenie, by być szczęśliwymi, szczęście nadejdzie. 

Narzędzia, z których możesz skorzystać:

Artykuły:

kliknij na obrazki pod spodem

(Zobacz także: BLOG oraz Artykuły Johanny Kern w prasie amerykańskiej i australijskiej)

Artykuł Johanny Kern pt. „Miłość Romantyczna i Duchowe Przebudzenie” w amerykańskim magazynie „OMTimes”:

Miłość Romantyczna i Przebudzenie Duchowe

 

Artykuł Johanny Kern pt. „Ewolucja Prawdziwej Miłości” w amerykańskim magazynie „The Edge”

 

Artykuł Johanny Kern pt. „7 Duchów naszej przeszłości, które psują nasz związek” został wyróżniony w lutowym wydaniu (2019) amerykańskiego magazynu „OMTimes”:

 

Artykuł Johanny Kern pt. „Afrodyzjaki i romantyczna miłość” został wyróżniony w lutowym wydaniu A (2020) amerykańskiego magazynu „OMTimes”.

Tutaj znajduje się tłumaczenie tego artykułu: CZYTAJ

 

Artykuł Johanny Kern pt. „Z natury wszyscy potrafimy kochać: pierwszym znakiem Prawdziwej Miłości jest Radość” w amerykańskim magazynie „Wisdom” (Mądrość):

 

Nasze dobre samopoczucie fizyczne jest niezbędne dla naszego osobistego i rodzinnego szczęścia:

 

Artykuł Johanny Kern pt. „Co psuje związek: 7 Duchów Przeszłości i jak sobie z nimi radzić ” w australijskim magazynie „LivingNow”:

 

Jak radzić sobie z negatywnymi ludźmi:

 

„E” jak EMOCJE: Ewolucja, Efektywność i Entuzjazm:

 

Jak poradzić sobie z negatywnym podświadomym zaprogramowaniem: czyli proces samouzdrawiania (naszego życia, ciała, emocji i umysłu):

 

Sekrety Miłości – darmowe fragmenty (Wprowadzenie i Rozdział 1):

Sekrety Miłości - Johanna Kern

Sekrety Miłości – Johanna Kern

 

Sekrety Miłości: CO PSUJE ZWIĄZEK – 7 duchów przeszłości i jak sobie z nimi radzić:

„SZ” jak SZCZĘŚCIE: Szczęśliwy Umysł, Szczęśliwe Ciało, Szczęśliwe Życie:

 

7 Aspektów Miłości

Johanna Kern: Czym jest miłość

 

Miłość to POTĘGA: Miłość jako Energia oraz wewnętrzny proces naszego rozwoju:

10 Podstawowych Lęków/Przeszkód w Życiu i co możemy z nimi zrobić:

 

Cienie w naszej podświadomości: indywidualne i zbiorowe – i co można z nimi zrobić:

 

Jak pokonać Lęk Przed Byciem Zranionym Emocjonalnie

 

Jak pokonać Lęk Przed Utratą Własnej Wolności

 

Jak pokonać Lęk Przed Byciem Osamotnionym

 

Jak pokonać Lęk Przed Byciem Odrzuconym

 

Jak pokonać Lęk Przed Byciem Nieudacznym

 

Proces Samouzdrawiania: ćwiczenie (dla dzieci i rodziców):

 

ŻYCZENIA NOWOROCZNE Z POZYTYWNYMI AFIRMACJAMI  do podzielenia z rodziną i przyjaciółmi:

Książki i Nagrania audio MP3:

kliknij na obrazki – darmowe fragmenty

 


Sekrety Miłości - Johanna Kern

Sekrety Miłości – Johanna Kern

 

Nagrania MP3 Johanny Kern

Nagrania MP3 Johanny Kern